Connect with us

Кино

Първокурсник спечели кино конкурса за римейк на филм в 60 секунди

Първокурсник спечели кино конкурса за римейк на филм в 60 секундиИмето на големия победител в кино конкурса на Jameson Irish Whiskey и списание EMPIRE е Димитър Стафидов. Той успя да се пребори с конкуренцията с римейк на култовия и любим на поколения в целия свят “Междузвездни войни: Епизод IV”. Талантливият студент е едва на 19 години и е първокурсник в специалност „Кино и екранни изкуства“ в НБУ. Призът бе връчен на специална церемония, в която журито на конкурса награди десет заглавия в различни категории. Васил Василев-Зуека, Стефан Щерев, Драго Симеонов и Стоян Георгиев имаха нелеката задача да изберат един победител в годината с най-сериозна конкуренция и цели 38 участващи филма.

Щастливият победител заминава за Лондон в края на месец март, за да се включи в големия световен финал, където ще премери сили с победителите от над 20 държави-участници в конкурса, сред които Англия, Чехия, Румъния, Чили, Япония, Гърция, Казахстан и др. С него ще пътува и Гергана Попова, която помага на Димитър за реализацията на късометражната продукция. Водач на българската група в Лондон ще бъде прекрасната Гери Турийска, която ще бъде и специален гост на бляскавата церемония по връчването на големите награди на списание „EMPIRE” в компанията на звезди от ранга на Гари Олдман, Уилям Дефо, Кевин Спейси, Кийра Найтли и много други.

Глобалният финал на надпреварата е на 28 март 2014 г. При евентуално класиране в световния топ 5, Димитър Стафидов и Гергана Попова ще получат изключителната възможност да присъстват на церемонията на списание EMPIRE на 30 март. Независимо от изхода на финала, всички победители ще се присъединят към голямото парти, където ще имат шанса да се запознаят с някои от най-големите имена на световната кино индустрия.

Avatar

Публикувано

на

За четвърта поредна година България се включи в един от най-любопитните и забавни кино конкурси в света – Jameson Empire Done in 60 Seconds. Талантливите ни режисьори – професионалисти, любители и мечтатели, имаха нелеката задача да пресъздадат класически филм в не повече от 60 секунди. Оценяването на подадените 38 заявки бе дело на звездно жури в състав: актьорите Васил Василев – Зуека и  Стефан Щерев, както и журналистите Драгомир Симеонов и Стоян Георгиев.

Първокурсник спечели кино конкурса за римейк на филм в 60 секундиВ отделните категории се откроява изключително забавният римейк на „Глутница кучета“ на популярния актьор Николай Станоев: http://www.jamesonempirediss.com/videos/watch/545. За прекрасното си изпълнение той получи наградата за най-добра мъжка роля в конкурса. Сред останалите силни попадения можем да отбележим и четирите римейка на „Гравитация“, зад два от които стоят добре познатите ни шампиони, достигнали световния топ 5 през 2012, Мелина-Елина Бондокова и Росен Илиев:

Останалите награди в конкурса грабнаха страхотните едноминутни версии на „ПСИХО“, „ЧИКАГО“, „ЛОЛИТА“, „ПЛАНИНАТА БРОУКБЕК“.

Всички участващи филми в конкурса може да видите на официалната страница на надпреварата: http://www.jamesonempirediss.com

На предстоящия финал в Лондон международно жури, съставено от доказани имена от филмовата индустрия ще селектира най-добрите пет филма, които на 30 март, 2014 г. ще достигнат до заветната церемония по връчването на големите награди на списание EMPIRE. Церемонията е един от най-значимите кино форуми на планетата, в който изборът на победители в отделните категории се извършва от читателите на най-популярното кино списание.