Музика
Днес Кристина Агилера представя дългоочакван нов сингъл

публикувано
преди 3 годинина

Днес, глобалната суперзвезда Кристина Агилера представя дългоочаквания дует с Деми Ловато – “Fall in Line” заедно с лирик видео към песента. Кристина Агилера и Деми Ловато ще изпълнят “Fall In Line” на сцената на музикалните награди на Билборд в “MGM Grand Garden Arena” в Лас Вегас, които ще се проведат на 20-ти май.
Песента излиза една седмица след синглите “Accelerate” с участието на Ty Dolla $ign и 2 Chainz и “Twice”, първите нови проекти на поп дивата от 2014-та година. “Accelerate”, “Twice” и “Fall in Line” ще влязат в предстоящия студиен албум на Кристина Агилера, озаглавен “LIBERATION”, който ще излезе на 15/06 у нас от Вирджиния Рекърдс/Sony Music в стандартна и делукс версии.
„Liberation“ е шести студиен проект в дискографията на певицата, шест години след посления й албум „Lotus“ (2012, Sony). Албумът на физически носител е наличен за предварителни поръчки в онлайн магазина musicmall.bg
Всички фенове, които поръчат дигиталната версия на албума предварително в платформите, ще получат директен достъп до синглите “Fall in Line”, “Twice” и “Accelerate”.
Миналата седмица, Kристина Агилера анонсира в социалните мрежи и новината за предстоящото си турне в Северна Америка тази есен. Това е първото турне на звездата от 10 години насам. Турнето стартира на 25-ти септември, включва 22 града в някои от най-емблематичните зали в Америка – две поредни вечери в „Радио Сити Мюзик Хол“ в Ню Йорк, две вечери в „Чикаго Тиътър“, в Бостън, Оукланд, Денвър, ЕлЕй, Лас Вегас и други. Продажбата на билети стартира на 18-ти май.
Кристина Агилера ще бъде и звездата на популярните летни концерти, организирани от тв шоуто „Today Show“, на 15-ти юни.
MIKA e онлайн списание за музика и лайфстайл, което отразява най-новото в музикалния свят както от страната, така и от чужбина. Таргета на списанието са активните хора (18-40 години), които се интересуват от музикални събития и градския начин на живот.

Музика
Соня Йончева и Пласидо Доминго с Гала концерт в сърцето на София

публикувано
преди един денна
21.01.2021
снимка: ПР
Събитието ще се състои на 31 август пред катедралния храм „Свети Александър Невски“, днес кралят на операта празнува 80-годишен юбилей
Световноизвестната българска оперна прима Соня Йончева ще излезе на сцена пред катедралния храм „Свети Александър Невски“ заедно с краля на операта Пласидо Доминго на 31 август точно в 20 часа. Те ще изнесат Гала концерт с популярни арии от прочути опери, подбрани специално за българската публика, под съпровода на Софийската филхармония с диригент Найден Тодоров.
За първи път звезди от такава величина ще пеят в сърцето на София.
„За мен като българка е особена чест да пея пред един от символите на нашата столица – катедралата „Свети Александър Невски“. Вълнението да направя това именно с Пласидо е изключително и му благодаря за приетата покана“, заяви прочутото сопрано при обявяването на новината.
Пласидо Доминго днес празнува своя 80 годишен юбилей. Медиите по света отбелязват заслугите му към оперното изкуство и проследяват неговата богата и продължителна кариера.
„Не мога да повярвам на това, което ми се случи. Не съм и мечтал толкова години да имам възможността да споделям с публиката любовта към оперното изкуство, към музиката. Оценявам щедростта на съдбата и съм благодарен за подкрепата на публиката, признанието, което получавам от нея, от моите колеги. В живота си съм имал и щастливи и трудни моменти, но винаги публиката ми е давала сили да продължа. Да се чувствам необходим!“, споделя Доминго.
Той е радостен, че ще се върне отново в България, няколко години след концерта му в зала Армеец, когато вдигна на крака публиката, изпълнявайки на български език песента „Моя страна, моя България“ от репертоара на Емил Димитров.
Компанията SY11 Events е организатор на Галата, а партньори са Столична община и Министерство на културата. Концертът ще създаде един истински празник на музиката в края на лятото.
„Във времената, в които живеем бих искала този концерт да донесе вдъхновение на моите сънародници и да даде един нов импулс в българския културен живот. Бях много щастлива, когато през миналата година пях в Античния театър в моя роден Пловдив. Била съм на различни сцени, пред различна публика, но усещането да си у дома е несравнимо!“, сподели Йончева.
За нея Пласидо Доминго казва:
“Тя е певица със собствен път и кариерата й не прилича на ничия друга. Соня Йончева притежава нещо повече от красив глас – тя е смела в своите житейски и творчески избори!“
Билетите са на цени от 50 до 250 лева.
Ще бъдат пуснати в продажба и ограничен брой ВИП билети, които включват специален подарък за меломаните на цени от 300 лева.
Всички билети ще са в продажба от утре в мрежата на касите на Изипей или онлайн на www.epaygo.bg.

снимка: ПР
Тази неделя, гост на ВенЗи и Йоанна Драгнева в забавно-музикалното предаване „Музика, музика“ ще бъде чаровната певица Тони. Тя ще изпълни най-новите си песни в акустичен вариант, специално подготвен за предаването.
Тони ще разкаже повече за миналото, настоящето и бъдещите си проекти. А зрителите ще видят, как ще се справи с хип-хоп танците!
Гледайте „Музика, музика“ тази неделя, 24 януари 2021 г. от 13:30 ч. по БНТ 1.

Невен Дилков стана председател на Борда на ecta

„Разгневеният бог“ от Л. Дж. Шен – любовта в изкуството и изкуството на любовта

Нов 4K UHD монитор Philips впечатлява със своите цветове и скорост на прехвърляне на данни

Награждаваният турски сериал „Вътрешен човек“ с премиера по TDC

В „Нощта на шампионите“ общо 28 българи ще получат отличия

София през погледа на „Софиянци“ – в нова документална поредица по Bulgaria ON AIR

TouchMenu навлезе и в сегмента на приложенията за хотели

Соня Йончева и Пласидо Доминго с Гала концерт в сърцето на София

Тони гостуват в „Музика, музика“ по БНТ 1

Българин спечели „Оскар” за военна история, негова книга в Amazon струва 579 долара

Творба на Зуека в първата Национална оптимистична изложба

Коледна изненада от Coca-Cola свърза хора от цяла България 23 години по-късно

Ники Илиев и Йоана Буковска в „Домът на българското кино“

Дани Владимирова започва да води уикенд емисиите по Bulgaria ON AIR

Теодора Стефанова, прима-балерината на балет “Арабеск”, с двоен юбилей

K.O.R.A. с нов видеоклип

Повече от 40 нови добри практики с безплатен достъп в портала Priobshti.se

Wizz Air отново е в топ 10

БНТ ще излъчи „Събитията на 2020 година“ с водещ Аделина Радева

“Tears Getting Sober” в топ 30 на най-любимите Евровизия песни
Горещо
- Обществопреди 4 дни
БНТ със специална програма за клетвата на американския президент
- Музикапреди 4 дни
„LAST NIGHT“ на Поли Генова вече и в ефира на MTV Hits
- Културапреди 4 дни
Публикуван е вторият том от Курса по криминалистика на проф. д.ю.н. Йонко Кунчев
- Обществопреди 4 дни
Изд. ЕРА представя “В леглото с мъжа ти. Бележки на любовницата”