Галерия
Изложбата „Човешкото тяло – Науката в нас“ удължава престоя си в София до 30-ти юни

публикувано
преди 3 годинина

снимка: ПР
Продуцентът на изложбата добави към нея 60 чисто нови информационни светлинни табла, които се показват за пръв път в България
Изложбата „Човешкото тяло – Науката в нас“ ще остане в столицата ни до 30-ти юни, вместо до първоначално планирания край на месец май, поради високия интерес към експозицията, особено от страна на училища. До момента хиляди посетители са разгледали изложбата, като най-голям интерес проявяват млади хора, ученици и деца на възраст 6-12 години, заедно с техните родители. Образователната експозиция гостува в България Мол от средата на месец април и представя над 100 реални експоната на органи и части от човешкото тяло, включително и 8 цялостно запазени човешки тела.
„Човешкото тяло – Науката в нас“ е в София вече месец, като последните 10 дни посетителите имат възможност да видят на живо не само оригиналните експонати в изложбата, но и 60 чисто нови светлинни информационни табла, които представят подробни схеми и визуализации на системи и процеси в човешкото тяло, а също и скици от знаменития италиански художник и изобретател Леонардо да Винчи. Да Винчи е един от първите изследователи на човешката анатомия, извършил и документирал в детайли дисекция на човешко тяло.
„През последните месеци получихме доста богата обратна връзка по отношение на изложбата и с цел нейното обогатяване, решихме да инвестираме в създаването на 60 нови светлинни информационни табла, посветени на системите в човешкото тяло, които напълно промениха облика на експозицията и допринесоха за цялостното позитивно изживяване на посетителите. Дизайнът и производството на таблата са осъществени в Италия, като те се представят за първи път тук, в България“, коментира продуцентът на изложбата Езекиел Пеня от аржентинската компания Aurea Exhibitions. На място в самата зала са на разположение и гидове – специалисти в сферата на медицината и рехабилитацията, до които посетителите могат да се допитат за подробности относно различните експонати и допълнителни любопитни факти за човешкото тяло.
„Човешкото тяло – Науката в нас“ – е в Bulgaria Mall до 30-ти юни и е отворена за посетители всеки ден от 10:00 до 22:00 ч. Билети се продават на място и са на цени 10 лв. за деца и 12 лв. за възрастни, като се предвиждат и отстъпки за групови посещения.
Билети могат да бъдат закупени и предварително от мрежите на eventim.bg и bilet.bg.
MIKA e онлайн списание за музика и лайфстайл, което отразява най-новото в музикалния свят както от страната, така и от чужбина. Таргета на списанието са активните хора (18-40 години), които се интересуват от музикални събития и градския начин на живот.

Препоръчваме
Култура
Националната галерия представя – ДА КОЛЕКЦИОНИРАШ СЪВРЕМЕННО ИЗКУСТВО

публикувано
преди 6 часана
22.04.2021
Вернисаж на 22 април, четвъртък, от 17.00 до 19.00 часа, при спазване на всички противоепидемични мерки и контролиран достъп
Какво е мястото на съвременното изкуство в сбирките на българските колекционери? Оправдан ли е “рискът” да колекционираш съвременно изкуство? Не е ли съвременното изкуство бъдещата класика? Това са част от въпросите, които поставя изложбата “Да колекционираш съвременно изкуство”. Нейната тема е българската художествена сцена от последните десетилетия през личния поглед на Владимир Илиев, с фокус свободната, трайна и отговорна връзка: художник – колекционер. Представени са творби на Сашо Стоицов, Боряна Петкова, Валентин Стефанов, Красимир Терзиев, Геoрги Ружев, Нина Ковачева, Георги Георгиев – Jorrras, Борис Колев – B.A.i.L.A, Калина Димитрова, Стефан Иванов, Петер Цанев, Искра Благоева.
Куратор Иво Милев.
Култура
Галерия “Леседра” празнува тридесет годишен юбилей със серия изложби

публикувано
преди 6 часана
22.04.2021
картина: Хайнц-Петер Колер
Създадена в края на 1990 г. галерия “Леседра” започва своята дейност на 6 май (денят на Св. Георги – патрон на галерията) 1991-а година с изложба на скулптура Димитър Рашков и вече 30 години представя съвременно изобразително изкуство на творци от цял свят. Създадена от Георги Колев, „Леседра“ носи древното римско име на село Лесидрен, от където галеристът е родом и където той строи арт селище, което ще събира художници от България и чужбина.
„Такива селища са силно развити в Европа и Америка. Това, което правим ние е малко познато в България, но съм уверен в успеха му. Цялата база се строи по стар възрожденски обичай от камък и дърво, което усложнява строежа, но придава уникален вид“, разказва Георги Колев.
В навечерието на своя тридесет годишен юбилей галерия „Леседра“ ще представи самостоятелна изложба на художника Хайнц-Петер Колер от Швейцария. Тя ще се проведе между 26 април – 30 май, 2021. Включени са 18 произведения, предимно акварели – една много любима техника на художника.
„Хайнц-Петер Колер е ученик на известния швейцарски художник Макс фон Мюлен, но успява да развие и наложи своя собствен стил. Акварелите му варират от размери колкото пощенска марка до такива от 2х2 метра. Колер рисува вече над шест десетилетия и е определян като един от най-важните артисти в Швейцария“, споделя Георги Колев.
На 17 юни се открива 20-та международна изложба графика малък формат и продължава до края на септември. В нея традиционно всяка година участват повече от 200 автори от цял свят. Специално представяне тази година имат студенти от Националната художествена академия, катедра графика, както и две художнички от САЩ – Моника Якобс и Брук Мола.
След това през месеците октомври и ноември, галерия „Леседра“ продължава своя арт маратон с български автори, част от които са в началото на старта на дейността преди 30 години – Димитър Рашков, Иван Попчев, Добромир Иван, Д-р Гатев, Милко Павлов, Веско Велев, Милослав Бонов-Мибо. Както и автори, които повече от две десетилетия участват в пленерите и проектите на Леседра – Петър Дочев, Румен Скорчев, Христо Стефанов, Михаил Петков, Димитър Лалев, Николай Майсторов, Иван Нинов, Йордан Кисьов…
Галерия „Леседра“ се намира на ул. Милин Камък 25 в София. Повече информация за дейността и тук: www.lessedra.com

Четем „Добри вибрации, добър живот”, бестселър № 1 на „Сънди Таймс”

TATE MCRAE с най-дълго задържалата се песен в Billboard Hot 100 за цялата 2020-та

Capo Plaza и Morad в уникална рап колаборация заедно

Viasat History разкрива убийствени тайни в „Смъртоносни столици“

DJ/продуцентско дуо Lucas & Steve жъне голям успех

Националната галерия представя – ДА КОЛЕКЦИОНИРАШ СЪВРЕМЕННО ИЗКУСТВО

Галерия “Леседра” празнува тридесет годишен юбилей със серия изложби

Вълнуващата история за „Изборът на Грейси“ – тази събота по FilmBox

Sueco се обедини с легендарния Travis Barker

Фестивалът EXIT ще се случи това лято

Излезе „Лес тъмен“ от Никол Краус, определен от критиката като блестящо постижение

Скандал, който свали правителство

Нова книга изд. ЕРА – “Сапфиреният залив” от Холи Мартин

Популярни актьори се предизвикват със спортни постижения в подкрепа на българското образование

„Тити рисува букви“, втора част на първата книга-помагало за деца с дислексия

БГ родители създадоха рецепти за балансирано хранене за своите деца в инициативата на Нестле България

Премиери на „Случаят Пипилоти Мист“ и „Машините са кучки“ на Здрава Каменова и Гергана Димитрова

„Добро момче. Умерено нежно” – пъстър калейдоскоп на живота в първите два романа на Галин Никифоров

Премиерният японски сериал „Ангели в бяло“ – от 11 април по Bulgaria ON AIR

CMTEN разкри “Music Box”
Горещо
- Lifestyleпреди един ден
Чатбот в сайта на БНТ отговаря на въпроси за COVID-19
- Културапреди 5 дни
Номинирани за Оскар хитови заглавия ще могат да гледат абонатите на Xplore TV
- Tехнологиипреди 6 дни
48 години след първия в света разговор по мобилен телефон, motorola отбелязва успехите си в сферата на 5G
- Телевизияпреди 4 дни
„Шап-Шап и шапчовците“ започва по Boomerang