Кино
Личните дневници на кралица Виктория по Bulgaria ON AIR

публикувано
преди 3 годинина

снимка: ПР
Английският хитов сериал „Виктория“ ще запознае зрителите на Bulgaria ON AIR с личния живот на един от най-видните британски монарси – кралица Виктория. Премиерната продукция, създадена по романа на известната писателка Дейзи Гудуин, ще разкаже за младините на Виктория – от встъпването в длъжност като кралица на Англия до семейния живот с принц Албърт. Първият сезон стартира на 1 януари и ще се излъчва всеки делник в 19,50 часа.
Драмата „Виктория“ пресъздава реалния живот на кралица Виктория, като се базира на истории от нейните съкровени дневници. Те разкриват личностната й трансформация от импулсивна осемнадесетгодишна жена, заела трона на световна империя, до ранните й години на съпруга и майка.
Биографичната лента разказва за страстни дела, борба за власт и неподправена любов, в центъра на които стои новата кралица – силна, комплексна и целеустремена жена, бореща се да остави траен отпечатък в световната история. В главната роля влиза многократно номинираната британска актриса Джена Колман, известна още с ролите си в сериалите „Доктор Кой“ и „Танц на ръба“.
Тръгнете по царствените стъпки на кралица Виктория с новия биографичен сериал „Виктория“ от 1 януари, всеки делник в 19,50 часа по Bulgaria ON AIR.

снимка: ITV Picture Desk
“Виктория“ (Victoria)
Драма, Исторически, Биографичен, Англия, 2016;
Режисьори: Сандра Голдбачър, Том Вон, Оливър Блакбърн;
В ролите: Джена Колман, Руфъс Сюъл, Том Хюз, Даниела Холтз
MIKA e онлайн списание за музика и лайфстайл, което отразява най-новото в музикалния свят както от страната, така и от чужбина. Таргета на списанието са активните хора (18-40 години), които се интересуват от музикални събития и градския начин на живот.

Кино
“За душата” отличен със “Златен глобус” за най-добър анимационен филм

публикувано
преди 3 днина
03.03.2021
На 1-ви март се проведе 78-та официална церемония по връчване на наградите на Асоциацията на чуждестранната преса „Златен глобус“. Оригиналната, вдъхновяваща анимация на Дисни и Пиксар За душата спечели първото място в две от най-престижните категории – „най-добър анимационен филм“ и „най-добра филмова музика“.
Режисьори на За душата са двукратният носител на „Оскар“ Пийт Доктър (В небето, Отвътре, навън) и Кемп Пауърс, а продуцент е номинираната за „Оскар“ Дейна Мъри (Lou). Автори на музиката са световно известният джаз музикант Джон Батист и носителите на „Оскар“ Трент Резнър и Атикъс Рос („Социалната мрежа“) от Nine Inch Nails.
„Толкова сме благодарни за тази чест“, каза Пийт Доктър на церемонията. „Не предполагахме, че създаването на филм за джаза ще ни научи на толкова много за живота. Не винаги можем да контролираме какво се случва по света, но точно както един добър джаз музикант, можем да се опитаме да го превърнем в нещо красиво. “
Вдъхновяващата анимация излиза на голям екран у нас този март и ще ни представи не само невероятна визия и вдъхновяващ саундтрак, но и история, която провокира въображението и дава искра на позитивизма вътре в нас дори когато сме го забравили. Филмът разказва за Джо Гарднър – учител по музика в средно училище, който има дългогодишна мечта да свири джаз музика на сцена. Един ден той най-накрая получава този шанс, след като впечатлява група джаз музиканти по време на отворени врати в популярен клуб. Вследствие на инцидент обаче, душата на Джо е разделена от тялото му и пренесена до „Великото преди“ – център, в който душите първо развиват своите интереси и страсти и после се отправят към някое новородено дете. За да се върне на Земята, преди да е станало твърде късно, Джо трябва да работи заедно с другите души, които се обучават. Сред тях е и 22 – душа, която след години, прекарани в капана на „Великото преди“, е развила доста мрачни възгледи за живота.
И така срещата между един, все още нероден циник и един човек, възпрян точно в момента, когато е на път да сбъдне най-голямата си мечта, ще ни вдъхновят да си зададем въпроса: За какво копнее душата ми? А вие може ли да отговорите точно в този момент?
Ще си подарим нещо За душата на 19 март само в кината на 2D и 3D.
Tехнологии
Стрийминг платформите са още една врата за изкуството

публикувано
преди 3 днина
03.03.2021
Neterra.TV+ си партнира успешно със създателите на съдържание и с киносалоните, прави киното по-достъпно и дава по-голям избор на зрителите
Около това мнение се обединиха Мая Калчева – маркетинг мениджър на Neterra.TV+, Николай Йорданов, креативен продуцент, редактор, сценарист на ТВ-предавания и преподавател в НАТФИЗ, и Христо Христозов, програмен директор на Дома на киното.
Те обсъдиха темата „Киносалоните vs. стрийминг платформите (А къде е телевизията?)“ в подкаста „Кино с думи“ на платформата за късометражно българско кино No Blink.
„С развитието на технологиите, с промяната на човечеството и неговото общуване се отварят нови канали и възможности изкуството да стига до хората. Това е начин авторът да комуникира себе си през тази различна среда. Мрежата създава възможност за друг вид избор – да гледаш когато поискаш, в среда, която на теб ти е удобна, с хора, с които ти избереш. За мен стрийминг платформите са още една стъпка, още една пътека и още една врата за изкуството“, каза Мая Калчева.
Според Николай Йорданов и в двете преживявания има позитиви, емоция и добри моменти. Той припомни, че когато възниква киното, се правят прогнози, че то ще унищожи театъра и литературата, но това не се случва, така че ние трябва да се възползваме от предимствата и на киносалоните, и на платформите.
„Вече видяхме няколко фестивала, които се осъществиха в хибриден вариант. Фестивалът за документално кино Master of art още миналата година започна с онлайн издание, което не попречи на прожекциите на големия екран. Напротив – създаде допълнителна разпознаваемост на фестивала сред много хора, които иначе не знаеха за него. Традиционно арт кината и подобни по-нишови фестивали се случват само в по-големите градове, където има ресурс за това, а излъчването в стрийминг платформата Neterra.TV+ даде една достъпност в цяла България. Подобна беше ситуацията след това и със София филм фест, и със CineLibri. Master of art дори в момента тече в платформата Neterra.TV+ изключително успешно, но получаваме и запитвания кога ще може да се гледа на голям екран. Така че едното и другото за момента си партнират много успешно“, допълни Христо Христозов.
Участниците в подкаста коментираха, че ако има проблем, той е между пиратското съдържание и регламентираното. Платформите за пиратско разпространение предоставят съдържанието безплатно, с лошо качество, ограбват труда на създателите и създават очакване в потребителите, че всичко трябва да е достъпно веднага и безвъзмездно.
„Зрителят решава как, кога, дали и защо иска да потреби дадено съдържание. Ролята на платформите, киносалоните и фестивалите е да погледнат към своята публика, да я попитат тя какво иска, от какво има нужда, и да ѝ го дадат“, каза Христо Христозов.
Мая Калчева повдигна темата как съвременните технологии скъсяват времето, в което човек може да се концентрира и как се променя поведението на младите хора пред екрана. Николай Йорданов коментира тенденцията в днешно време интересът към масовите събития и концертите да намалява.

Световен ден на тениса 2021: 10 години партньорство между Лаваца и тениса

Дара в „Музика, музика“ по БНТ 1

Сейшелите отварят граници за всички държави от 25 март

BG продуцент STANI с нова заявка за световен хит с „Losing My Control“

Клиентите на Нетера следят с видеовръзка поддръжката на техниката си

На прага на най-женския месец в годината

Смартфони с до 300 лв. отстъпка от цената в онлайн магазина на VIVACOM

Da Vinci насърчава жените и момичетата да следват мечтите си

Световният ресторантьорски и хотелиерски бизнес отваря врати като разчита на софтуер, създаден в България
Новата серия монитори AOC V4 е вече тук

Sia и David Guetta с още една песен към филма “Music”

Стартира Национално проучване “Заплатите в Софтуерния Бранш” 2021

Слушаме най-доброто от P.I.F. в двоен албум от Слънчеви и Облачни песни

БГ автори търсят пресечната точка между съвременната и изкуството с изложба в галерия “УниАрт”

„7 ключа, за да събудим жизнената си сила” от Цветанка Шопова

Български научен труд в сферата на образованието оспори политиките на ООН

Тийнейджърка търси „21 начина да умреш“, за да намери силата да живее

Исабел Алиенде: „На жените с обич“

„Политическите процеси на Разград” от Димитър Петков – българската администрация по време на комунизма

Предстоят дни на „Медея“ в театър Азарян!
Горещо
- Tехнологиипреди 7 дни
Клиентите на VIVACOM могат да закупят електронна карта за еднократно пътуване през телефона
- Щрак!преди 5 дни
Before Creating Academy организира един от най-мащабните фото конкурси у нас BECA Photo Award
- Културапреди 5 дни
Нова книга в каталога на Книгомания разкрива 150 тайни на безкрайността
- Lifestyleпреди 6 дни
С очила KWIAT всеки сезон