Lifestyle
Мартин Иванов в „Моят плейлист“ по БНТ 1

публикувано
преди 1 месецна

Снимка: Даниела Филипова
18-кратният шампион от играта на БНТ „Последният печели“ ще представи на зрителите любимата си музика тази събота
Една вълнуваща и запомняща се среща очаква зрителите на „Моят плейлист“ тази събота. В студиото на музикалното предаване и гост на водещия Васил Върбанов ще бъде човекът, който впечатли цяла България със знанията си – Мартин Иванов.
Мартин се превърна в национална знаменитост при това адски бързо – само за около месец! Неговата безпощадна игра и хландокръвно поведение в забавното състезание за знаещи по БНТ – „Последният печели“ му създадоха легиони от почитатели и почитателки. Безпрецедентните 18 последователни победи на Мартин почти превъртяха играта, а сега – по-малко от месец след това, той ще се завърне на екран, за да ни представи любимата си музика.
Гледайте „Моят плейлист“ тази събота, 23 януари, в 21:30 ч. по БНТ 1.
MIKA e онлайн списание за музика и лайфстайл, което отразява най-новото в музикалния свят както от страната, така и от чужбина. Таргета на списанието са активните хора (18-40 години), които се интересуват от музикални събития и градския начин на живот.

Lifestyle
Банкоматите могат да ускорят икономическото възстановяване след COVID-19

публикувано
преди 22 часана
24.02.2021
снимка: ПР
АТМ услугите могат да подпомогнат възстановяването на малкия бизнес от кризата, причинена от COVID-19. Това показва проучване на глобалната компания за финансови услуги Euronet. Парите в брой все още са от решаващо значение за успешното функциониране на икономиките и затова ще имат ключова роля в пост-COVID периода. Според изследване на Европейската централна банка от 2020 г., 73% от всички плащания в търговски обекти в Европейския съюз са били кешови.
Експертите от Euronet подчертават необходимостта от въвеждането на иновации и адаптирането към новата реалност, така че възстановяването да бъде ускорено. Такива иновативни подходи могат да бъдат доставка на храна до вратата и без физически контакт, виртуални курсове, онлайн събития и видео конференции, в които дигиталните плащания са силно застъпени. Тези практики биха били работещи за редица бизнеси, но за други, особено малките и средни предприятия, не биха били ефективни. Разработването на системи за дигитални плащания изисква големи суми и затова инсталирането на банкомат наистина би било по-разумната опция, тъй като би гарантирало допълнителен доход от наеми за малкия бизнес (по-специално за магазини, ресторанти, семейни хотели). Според Euronet надеждно ATM устройство, инсталирано в търговски обект, може да допринесе за увеличаването на клиентския поток, което е още един фактор за ускоряване на пост-COVID възстановяването.
Този подход е напълно приложим за българския пазар, където повече от 80% от плащанията са в брой. Също така според скорошно проучване на Европейската централна банка, броят на картовите трансакции у нас е едва 28.8 на глава от населението на година. Така България се нарежда на последно място по този показател от всички страни членки на ЕС. Тези резултати доказват, че парите в брой са от ключово значение не само за местния бизнес, но и за цялото общество. Важно е това да се вземе предвид при обсъждането на потенциални мерки за възстановяване след пандемията.
„Парите в брой остават основно разплащателно средство за българските потребители, особено за по-възрастните и хората с ниски доходи. С нашата мрежа от банкомати в страната искаме да осигурим по-добър достъп до кеш за потребителите, но и да подкрепим малкия бизнес, като му помагаме да увеличи приходите и да се възстанови от кризата, причинена от коронавируса“, каза Калина Стойкин, регионален мениджър на Euronet за България.
Наскоро Euronet стартира мащабна кампания „ATM за общността“, която цели осигуряване на бърз и лесен достъп до пари в брой в отдалечени райони в България. Инициативата ще обхване малки населени места в цялата страна, в които няма банкомати.
За повече информация и запитвания за услугата можете да посетите www.euronetATMs.bg или да се свържете с компанията на email sales-bulgaria@euronetworldwide.com или на следните телефони: 0878598835, 0878958511 и 0878301854.
Lifestyle
Университетският театър на НБУ с кампания срещу насилието в училище

публикувано
преди 23 часана
24.02.2021
Университетски театър НБУ и платформа “Артисти за НЕнасилие” стартират „Дни за борба срещу тормоза в училище“ – онлайн кампания срещу агресията сред подрастващите.
Около 30 са случаите на тормоз сред подрастващите, които се регистрират всеки ден. Данните са от официалните доклади на Уницеф.
Това провокира артистите от Нов български университет да предприемат няколко инициативи, с които да насочат вниманието на обществото към проблема.
В Деня за подкрепа на жертвите на престъпления – 22 февруари в YouTube канала на НБУ беше представена видео – инсталацията “Една снимка – милион екрани”. Тя е част от работата на артистите на тема – НЕнасилие на етническа и верска основа. Във видеото се представят и шестте златни правила за пътуване:
- Никога не тръгвайте на път без поне един добре зареден мобилен телефон!
- Винаги имайте под ръка лекарства от първа необходимост!
- Можете да започнете пътуването без да сте предвидили храна, но никога не тръгвайте без вода!
- На път всички са приятели!
- Ако пътувате с деца, вземете всички необходими мерки за обезопасяването им!
Автор е доц. д-р Възкресия Вихърова, концепцията е на Зарко Узунов, а текста, стори борда и видео реализацията са на Петър Танчев.
На 24 февруари, студентите на НБУ и ученици от няколко училища ще отбележат заедно Световния ден на розовата фланелка срещу тормоза в училище. Всеки от тях ще нарисува на розов лист лястовица, която ще бъде публикувана във фейсбук страницата на Университетски театър на НБУ. Така, заедно, ученици и студенти ще дадат знак, че са срещу агресията в училище.
Инициативите се осъществяват по проект “Календар на емпатията” на Фондация “Платформата НЕ” в партньорството с Университетски театър на НБУ и финансовата подкрепа на Национален фонд “Култура”.
„Дни за борба срещу тормоза в училище“ продължават на 27 февруари, когато в 19 часа, в платформата URBO ще бъде излъчен ZOOM performance “Историята ТИ (ти) в мен”- журналистическа драма, базирана на документални истории, разказани ни от деца и младежи в отговор на въпросите: Удрян ли е шамар… около вас… до вас… заради вас? Натъжавали ли сте някога дете… Обиждали ли сте го? Когато видите блъскащи се деца по коридорите на училището, мислите ли си, че някой трябва да ги дисциплинира? Дали родителите не създават грешния модел на поведение? Може ли детето само да се справи с нарастващия гняв?
Преди началото на “Историята ТИ (ти) в мен” от 18.30 ч. ще бъде излъчено кратко интервю с психолога д-р Ирена Димитрова, директор на дирекция „Спорт и младежки дейности” в Столична община – за уроците и оцеляването на един училищен психолог и за “анатомията на насилието”!
Гледайте онлайн: https://urboapp.com/bg/e8079-nqma-nevinni-nabludateli
Проектът на Платформата НЕ се реализира в партньорство с НБУ и с подкрепата на МОН, САБ и Столична община и е финансиран от Програма „Кризата като възможност“ на Столична община.
Станете част от инициативите на младите артисти и кажете НЕ на насилието във всичките му форми!
No Banner to display

Nessa Barrett & jxdn представят “la di die”

Банкоматите могат да ускорят икономическото възстановяване след COVID-19

Eдинствената автобиография на Мохамед Али излиза в луксозно издание с твърди корици

Петър Байков в „Музика, музика“ по БНТ 1

Университетският театър на НБУ с кампания срещу насилието в училище

Нетера празнува 25 години в света на телекомуникациите

Първият български аудиосериал оживява и на хартия

Total Look: стилните комбинации за всеки повод

Нов трилър на Дейвид Балдачи разследва неразкрито отвличане

Издателство „Кръг“ възражда творбите на Кърт Вонегът в нови издания

BECA|Before Creating Academy представя Александър Карчински

Ново издание на “Утре ме няма” от Лий Чайлд

Изд. ЕРА представя “Загадка в открито море. Пътешествията на Поаро”

Изд Колибри представя “Съвременна клайнианска психоанализ”

Теодор Елмазов и Елени Декидис в „Смяна на местата“ по БНТ 2

Очаквайте „Опашката“ от Захари Карабашлиев

Samsung представи най-новите си иновации в областта на отоплението и климатизацията

Криптовалути или бурканбанк – как управляваме парите си в 21. век

Изд. Сиела представя „Момчето, което последва баща си в Аушвиц” от Джеръми Дронфийлд
