Култура
„Метод 15/33“ – трилър, който се помни!

публикувано
преди 3 годинина

На 20 октомври излезе „Метод 15/33”, един психотрилър с уникална атмосфера, в който изненадите дебнат отвсякъде!
Жертвата в „Метод 15/33“ (превод: Надя Баева, изд. Колибри) е бременна тийнейджърка на име Лиса. Готова е на всичко, за да спаси нероденото си дете и… да отмъсти на похитителите си. Благодарение на изключителната си интелигентност и феноменална памет тя съставя блестящ план за избавлението си. Помагат й двама агенти от ФБР, чието мислене също е нестандартно. Всеки от героите се бори със собствените си демони и копнежи, вплетени в интригуващия сюжет. В лабиринта от истории неусетно се замисляме: кой всъщност е жертвата? И кой агресорът? Кинематографичният стил, интересните герои и оригиналната сюжетна структура превръщат книгата в първокласен трилър. Трилър, който се помни!
Шанън Кърк е професор по право и практикуващ адвокат в Масачузетс, САЩ, където живее със съпруга си и сина им. С изобретателния трилър „Метод 15/33“ дебютира на литературната сцена и постига зашеметяващ успех. Правата за романа са продадени в 20 държави. Той й носи златната награда на Асоциацията на независимите издатели в САЩ „Бенджамин Франклин“ и е финалист в категорията за дебют на Американските награди за най-добра книга за 2015 година.
MIKA e онлайн списание за музика и лайфстайл, което отразява най-новото в музикалния свят както от страната, така и от чужбина. Таргета на списанието са активните хора (18-40 години), които се интересуват от музикални събития и градския начин на живот.

Култура
„Разгневеният бог“ от Л. Дж. Шен – любовта в изкуството и изкуството на любовта

публикувано
преди 2 часана
22.01.2021
Нова книга от Л. Дж. Шен проследява историята на една гневна и невъзможна, но същевременно страстна и неизбежна любов.
По книжарниците вече можете да откриете „Разгневеният бог“ от Л. Дж. Шен („Крадецът на целувки“, „В случай на чудо“, „Спароу“) – трета част от трилогията „Ол Сейнтс“, която започна с „Красиво безразсъдство“ и продължи с „Раненият рицар“. Двама герои, които вече бегло познаваме от предишните две книги – мистериозният и мрачен Вон Спенсър и талантливата Ленора Асталис – най-накрая излизат от сенките, за да разкажат собствената си пламенна и оцветена в кървави краски история.
Всяко момиче в „Ол Сейнтс“ познава Вон Спенсър. Красавецът, който дружи с Найт Коул и с никого друг. Недостъпният принц, който се забива с различно момиче всеки уикенд и често е готов да остави нечий нос разкървавен по пътя. А сега е най-обещаващият студент на гениалния художник и изкуствовед Асталис, директор на академията за бъдещи творци.
Но Вон има тъмна тайна – момичетата не го вълнуват. Не сексуално – в крайна сметка това са просто нужди, които той задоволява. Никоя не е успявала да пробие бронята и да достигне до кухото място, където би трябвало да е сърцето му.
Или почти никоя. И когато тя се появява, съдбата си отмъщава за всички разбити сърца, които Вон е оставил по пътя си.
Ленора е негова състудентка. Скулпторка, която дори не осъзнава размерите на собствения си талант. Свободна и неудържима. Негов съперник. Дъщеря на ментора му. И най-големият му враг.
Както художниците знаят, когато смесваш масло с вода, резултатът е несполучлива трагедия. Всички момичета, които Вон е срещал досега, са били като спокойно езеро. Но Ленора е огън. А когато хвърлиш запалена клечка в маслото, околните е най-добре да се скрият някъде, за да не бъдат наранени.
„Разгневеният бог“ от Л. Дж. Шен слага край на една от най-популярните ѝ и обичани поредици по цял свят. От срещата на две счупени души, които търсят изцеление в „Красиво безразсъдство“, през кротката нежност на „Раненият рицар“, „Разгневеният бог“ отвежда читателя в най-мрачната и неочаквана посока досега.
Кино
Документален филм за Ботев представя неизвестни факти за великия българин

публикувано
преди един денна
21.01.2021
снимка: ПР
В средата на месец февруари 2021 г. се очаква да излезе новият филм за един от най-великите българи – Христо Ботев.
„Ботев – отвъд понятното“ е документален филм, в който се представят неизвестни за живота на Христо Ботев факти. В него се дава гласност на факти, които са свързани с неговата поезия, публицистика и дейност на революционер.
Създателите на филма са се постарали да открият достоверна информация за това кой е истинският Ботев. Те доказват, че Христо Ботев и капитан Дагоберт Енглендер не само са се познавали, но и са участвали заедно в акцията „Радецки – Козлодуйски бряг“.
Ботев е признат още и за европейски връх за своето творчество в литературата от Парижкият университет, известен още като „Сорбоната“, а със златни букви бива увековечен в книга, разположена в частната колекция на университета.
Във филма в ролята на Христо Ботев се превъплащава Иван Тренев, а образът на капитан Дагоберт Енглендер е представен от Методи Асов. Ася Мерджанова изиграва майката на Ботев, а Киро Тулешков е изигран от Йонко Димитров. Актьорският състав е събран от родолюбиви българи, които припознават мисията да познаваме своята история, за да имаме едно по-устойчиво бъдеще като нация.
Филмът е заснет в различни локации в градовете Козлодуй, Сливен и Карлово.
„Целта е чрез този документален филм да покажем най-накрая истината за световното признание на Ботев като поет и революционер, да премахнем някои измислени митове, които дегероизират Ботев.“ – споделят от екипа за своите мотиви да създадат документалния филм.
Режисьор на „Ботев – отвъд понятното“ е Ивалина Василева, оператор е Чарли Джиров, а сценарият е написан от Иван Тренев с помощта на продуценти от радио „ Гама“ – Видин.
Освен всеотдайният труд на целия екип, документалният филм не би могъл да бъде факт без подкрепата и съдействието на редица българи, които припознават мисията на филма.

Невен Дилков стана председател на Борда на ecta

„Разгневеният бог“ от Л. Дж. Шен – любовта в изкуството и изкуството на любовта

Нов 4K UHD монитор Philips впечатлява със своите цветове и скорост на прехвърляне на данни

Награждаваният турски сериал „Вътрешен човек“ с премиера по TDC

В „Нощта на шампионите“ общо 28 българи ще получат отличия

София през погледа на „Софиянци“ – в нова документална поредица по Bulgaria ON AIR

TouchMenu навлезе и в сегмента на приложенията за хотели

Соня Йончева и Пласидо Доминго с Гала концерт в сърцето на София

Тони гостуват в „Музика, музика“ по БНТ 1

Българин спечели „Оскар” за военна история, негова книга в Amazon струва 579 долара

Творба на Зуека в първата Национална оптимистична изложба

Коледна изненада от Coca-Cola свърза хора от цяла България 23 години по-късно

Ники Илиев и Йоана Буковска в „Домът на българското кино“

Дани Владимирова започва да води уикенд емисиите по Bulgaria ON AIR

Теодора Стефанова, прима-балерината на балет “Арабеск”, с двоен юбилей

K.O.R.A. с нов видеоклип

Повече от 40 нови добри практики с безплатен достъп в портала Priobshti.se

Wizz Air отново е в топ 10

БНТ ще излъчи „Събитията на 2020 година“ с водещ Аделина Радева

“Tears Getting Sober” в топ 30 на най-любимите Евровизия песни
Горещо
- Музикапреди 7 дни
Zayn: “Nobody is listening” е вече тук!
- Lifestyleпреди 3 дни
Над 435 000 картодържатели на обновената BILLA Card
- Обществопреди 3 дни
Изд. ЕРА представя “В леглото с мъжа ти. Бележки на любовницата”
- Lifestyleпреди 3 дни
Huawei обновява дизайна на AppGallery до изцяло ново изживяване при търсене