Музика
HO99O9 пристига в София на 27 юни

публикувано
преди 3 годинина

снимка: Hadas Di
Американската ексцентрична хип-хоп, хардкор, пънк и хорър банда Ho99o9 (Horror, англ. ужас) пристига за първи път в България за специален концерт на 27 юни в клуб “Терминал 1”.
Бандата Ho99o9 е основана от чернокожите TheOGM и Eaddy в Ню Джърси, САЩ през 2012 г., а двамата са силно повлияни и вдъхновени от хип-хоп културата и гангстер рапърите като DMX, Bone Thugs-n-Harmony и Nas. Като тийнейджъри често отскачали до Бруклин, за да гледат на живо пънк концерти на Japanther, Ninjasonik, A.L.I.E.N. и други. Но да са в публиката не било достатъчно за “двете афроамерикански деца, отраснали в общност, заразенa с оръжия, наркотици и улични банди в Нюарк”, както двамата описват себе си. През 2014 г. те вече са в Лос Анжелис и смело екпериментират с музиката си – комбинация от хип-хоп и хардкор пънк. В същата година Ho99o9 намират място в класацията на списание Rolling Stones – “10 нови артисти, за които трябва да научите”. С обложката на първият си албум United States of Horror (от 2017 г.) искат да съобщят, че “младите хора са в опасност – от политиката, технологиите и дори религията”. На сцената и в клиповете си залагат на визуалните ефекти и търсят нестандартно представяне, най-често повлияни от horror филмите (на които са фенове). С провокативно поведение и необичайни сценични решения – концертите на групата са пълни с рокенрол адреналин и хип-хоп свобода, което е гаранция за уникално преживяване за публиката. До сега бандата се радва на нестихващ интерес и запомнящи се участия в най-различни фестивали и концерти.
Най-смелите и любопитни фенове у нас ще имат възможност да видят за първи път ексцентричната банда на 27 юни в клуб “Терминал 1” от 22.00 ч. Вратите се отварят в 21.00 ч. Организатор е “Строежа”.
Билети за концерта на Ho99o9 на 27 юни се продават ексклузивно в системата на Eventim.bg на цена от 25 лв. , а в деня на събитието, на място ще са по 30 лв.
Можете да ги намерите още в: офисът на Евентим на ул.”6-ти септември” 58, Office 1 Superstore, OMV, Orange Center, Usit Colours, Билетен център в НДК, клуб Строежа, Български пощи, Вастелс България, Каса Арена Армеец, Технополис, Duende Travel София, книжарница „Бард“, книжарница „На спирката“.
Билети в Eventim.bg: http://www.eventim.bg/bg/bileti/club-terminal-1-predstav-ho99o9-usa-sofi-klub-494274/event.html
Facebook event: https://www.facebook.com/events/1010119292476211/
MIKA e онлайн списание за музика и лайфстайл, което отразява най-новото в музикалния свят както от страната, така и от чужбина. Таргета на списанието са активните хора (18-40 години), които се интересуват от музикални събития и градския начин на живот.

Музика
Соня Йончева и Пласидо Доминго с Гала концерт в сърцето на София

публикувано
преди 10 часана
21.01.2021
снимка: ПР
Събитието ще се състои на 31 август пред катедралния храм „Свети Александър Невски“, днес кралят на операта празнува 80-годишен юбилей
Световноизвестната българска оперна прима Соня Йончева ще излезе на сцена пред катедралния храм „Свети Александър Невски“ заедно с краля на операта Пласидо Доминго на 31 август точно в 20 часа. Те ще изнесат Гала концерт с популярни арии от прочути опери, подбрани специално за българската публика, под съпровода на Софийската филхармония с диригент Найден Тодоров.
За първи път звезди от такава величина ще пеят в сърцето на София.
„За мен като българка е особена чест да пея пред един от символите на нашата столица – катедралата „Свети Александър Невски“. Вълнението да направя това именно с Пласидо е изключително и му благодаря за приетата покана“, заяви прочутото сопрано при обявяването на новината.
Пласидо Доминго днес празнува своя 80 годишен юбилей. Медиите по света отбелязват заслугите му към оперното изкуство и проследяват неговата богата и продължителна кариера.
„Не мога да повярвам на това, което ми се случи. Не съм и мечтал толкова години да имам възможността да споделям с публиката любовта към оперното изкуство, към музиката. Оценявам щедростта на съдбата и съм благодарен за подкрепата на публиката, признанието, което получавам от нея, от моите колеги. В живота си съм имал и щастливи и трудни моменти, но винаги публиката ми е давала сили да продължа. Да се чувствам необходим!“, споделя Доминго.
Той е радостен, че ще се върне отново в България, няколко години след концерта му в зала Армеец, когато вдигна на крака публиката, изпълнявайки на български език песента „Моя страна, моя България“ от репертоара на Емил Димитров.
Компанията SY11 Events е организатор на Галата, а партньори са Столична община и Министерство на културата. Концертът ще създаде един истински празник на музиката в края на лятото.
„Във времената, в които живеем бих искала този концерт да донесе вдъхновение на моите сънародници и да даде един нов импулс в българския културен живот. Бях много щастлива, когато през миналата година пях в Античния театър в моя роден Пловдив. Била съм на различни сцени, пред различна публика, но усещането да си у дома е несравнимо!“, сподели Йончева.
За нея Пласидо Доминго казва:
“Тя е певица със собствен път и кариерата й не прилича на ничия друга. Соня Йончева притежава нещо повече от красив глас – тя е смела в своите житейски и творчески избори!“
Билетите са на цени от 50 до 250 лева.
Ще бъдат пуснати в продажба и ограничен брой ВИП билети, които включват специален подарък за меломаните на цени от 300 лева.
Всички билети ще са в продажба от утре в мрежата на касите на Изипей или онлайн на www.epaygo.bg.

снимка: ПР
Тази неделя, гост на ВенЗи и Йоанна Драгнева в забавно-музикалното предаване „Музика, музика“ ще бъде чаровната певица Тони. Тя ще изпълни най-новите си песни в акустичен вариант, специално подготвен за предаването.
Тони ще разкаже повече за миналото, настоящето и бъдещите си проекти. А зрителите ще видят, как ще се справи с хип-хоп танците!
Гледайте „Музика, музика“ тази неделя, 24 януари 2021 г. от 13:30 ч. по БНТ 1.

TouchMenu навлезе и в сегмента на приложенията за хотели

Соня Йончева и Пласидо Доминго с Гала концерт в сърцето на София

Тони гостуват в „Музика, музика“ по БНТ 1

Българин спечели „Оскар” за военна история, негова книга в Amazon струва 579 долара

Документален филм за Ботев представя неизвестни факти за великия българин

Как продължава най-скъпият германски сериал досега: Това виждаме в трети сезон на „Вавилон в Берлин“

Olivia Rodrigo постига рекорди с “drivers license”

Hayley Williams продължава редицата си от кавъри на песни

Димитрис Папайоану открива13-ото издание на международния фестивал за съвременен танц

Започва работилница за Перловска и Владайска река

Виктория донесе коледно настроение в София

Творба на Зуека в първата Национална оптимистична изложба

Коледна изненада от Coca-Cola свърза хора от цяла България 23 години по-късно

Ники Илиев и Йоана Буковска в „Домът на българското кино“

Дани Владимирова започва да води уикенд емисиите по Bulgaria ON AIR

Теодора Стефанова, прима-балерината на балет “Арабеск”, с двоен юбилей

K.O.R.A. с нов видеоклип

Повече от 40 нови добри практики с безплатен достъп в портала Priobshti.se

Wizz Air отново е в топ 10

БНТ ще излъчи „Събитията на 2020 година“ с водещ Аделина Радева
Горещо
- Музикапреди 6 дни
Zayn: “Nobody is listening” е вече тук!
- Културапреди 3 дни
„Момчето нинджа 3“ носи поредна доза забавление за малчуганите
- Обществопреди 3 дни
БНТ със специална програма за клетвата на американския президент
- Lifestyleпреди 3 дни
5 доказателства, че мъжките сникърси са универсални обувки